Al. Pokoju 1A
801 555 556 kontakt@lzakrzewski.pl
Ciekawe porady oraz najnowsze trendy w tematyce mebli biurowych.

Dlaczego polityka otwartych drzwi to droga do dobrego samopoczucia pracowników

Wszyscy słyszeliśmy stare porzekadło "dobrze jest rozmawiać", ale nic bardziej mylnego!

Jeśli masz coś na głowie, porozmawiaj o tym; jeśli coś Cię martwi, porozmawiaj o tym; jeśli czujesz się zestresowany, porozmawiaj o tym! Rozmawianie jest dobre i powinniśmy rozmawiać więcej.

W środowisku pracy jest to jeszcze bardziej prawdziwe. Niezależnie od tego, czy pracujesz we własnym biurze, czy w dużej grupie współpracowników, stres jest we współczesnych czasach ogromnym problemem, a wiele osób wskazuje swoją sytuację w pracy jako główny czynnik stresogenny w ich życiu.
Z tego powodu prowadzenie polityki otwartych drzwi między kierownictwem a pracownikami przełamuje bariery i ułatwia rozmowy.
Kiedy rozmawiamy, znajdujemy rozwiązania, czujemy się lepiej, a w pracy mamy poczucie przynależności do biurowej rodziny.

Stworzenie bezstresowego środowiska pracy nie jest możliwe, ale stworzenie środowiska o niskim poziomie stresu już tak. Oznacza to, że należy przyjrzeć się temu, jak zaprojektowane jest biuro, być może zastosować inteligentne meble biurowe i myśleć o zdrowiu jako o priorytecie. Zachęcaj pracowników do zwracania się do kierownictwa z problemami i nie twórz kultury "my i oni" pomiędzy różnymi szczeblami hierarchii. Wszyscy jesteśmy równi i kiedy mamy problem, wszyscy możemy sobie nawzajem pomóc.

Nie każdy chce rozmawiać o swoich problemach przy okrągłym stole w sali konferencyjnej, gdzie wszyscy słuchają. Niektóre sprawy wymagają rozmowy jeden na jeden, a kiedy pracownik rozmawia z przełożonym, a on słucha, morale wzrasta i można mieć nadzieję, że rozwiązanie problemu stanie się oczywiste.

Czy w Twoim miejscu pracy obowiązuje polityka otwartych drzwi?