Al. Pokoju 1A
801 555 556 kontakt@lzakrzewski.pl
Ciekawe porady oraz najnowsze trendy w tematyce mebli biurowych.

Jak sprawić, by szkolenie pracowników było zabawą

Powiedzmy sobie szczerze, że dni szkoleniowe często są raczej powodem do ziewania niż śmiechu, ale nie zawsze musi tak być. Jeśli chcesz zaangażować swoich pracowników w sesje szkoleniowe, zapewniając im przyswojenie potrzebnej wiedzy bez zasypiania, musisz sprawić, by były one jasne, kolorowe, praktyczne i zabawne.

Oczywiście, do urządzenia sali szkoleniowej potrzebne są najlepsze meble biurowe, dlatego warto zaplanować z wyprzedzeniem odpowiedni układ przestrzeni. Mówimy tu o poczęstunku, odpowiednim oświetleniu, właściwej temperaturze i ogólnie o jasnej atmosferze. Wiele firm decyduje się na przeprowadzenie szkolenia we własnym zakresie, zamiast wysyłać pracowników na szkolenia zewnętrzne, po prostu dlatego, że chce zaoszczędzić pieniądze, ale to wymaga czasu i odpowiedniego planowania.

  • Wyjdź na zewnątrz - Jeśli pogoda na to pozwala, dlaczego nie zabrać swoich pracowników na zewnątrz i nie przeprowadzić części szkolenia na świeżym powietrzu? To zwiększa koncentrację!
  • Wizualizacja - Zadbaj o to, by sesja szkoleniowa była jak najbardziej wizualna, wykorzystując filmy wideo, prezentacje, ciekawe ćwiczenia i burze mózgów.
  • Niech będzie praktyczne - Niech wszyscy się ruszają i robią, a nie siedzą i słuchają przez cały czas. W czasie, gdy słuchają, zadbaj o wygodne siedzenia, np. krzesła konferencyjne z wysięgnikami.
  • Konkursy i nagrody - każdy lubi coś wygrać, więc konkursy pozwolą utrzymać zaangażowanie i koncentrację pracowników
  • Zapewnij wygodę - Wspominaliśmy o tym już kilka razy, ale jest to niezwykle ważne. Dobrym pomysłem są biurka do pracy zespołowej, ponieważ każdy może zgłaszać swoje pomysły i czuć się zaangażowany.

Czy przychodzą Ci do głowy jakieś ciekawe pomysły na szkolenie pracowników?