Al. Pokoju 1A
801 555 556 kontakt@lzakrzewski.pl
Ciekawe porady oraz najnowsze trendy w tematyce mebli biurowych.

Jak zidentyfikować swój najbardziej produktywny czas

Czy jesteś równie produktywny w każdej godzinie dnia?

To bardzo mało prawdopodobne, a jeśli tak, to jesteś wyjątkowy!

Większość z nas miewa okresy, kiedy czujemy się ospali i nie możemy się skupić tak dobrze, jak w innych momentach. Dla niektórych może to być pierwsza rzeczy rano, dla innych może to być połowa poranka lub połowa popołudnia, a inni mogą nawet znaleźć to jest pod sam koniec dnia.

Twój najbardziej produktywny czas faktycznie łączy się z Twoim stylem życia. Jeśli jesz pokarmy o wysokiej zawartości cukru i węglowodanów, to w końcu poczujesz się ociężały i zabraknie ci energii na chwilę po tym, z powodu zbliżającego się cukrowego krachu. Jeśli jednak jesz slow-releaseJeśli jednak spożywasz pokarmy o powolnym uwalnianiu cukru i wysokiej energii, może się okazać, że Twoje produktywne okno trwa nieco dłużej.

Jest to coś, na czym wszyscy powinniśmy się skupić i spróbować to uregulować! Upewniając się, że jesteś dobrze wypoczęty i spokojny w ciągu dnia przy biurku kierowniczym, będziesz o wiele bardziej produktywny. Oznacza to również, biorąc regularne przerwy w ciągu dnia, aby pomóc w skupieniu i koncentracji.

Pierwszym krokiem do zrozumienia planowania i jak uzyskać jak najwięcej z dnia przy biurku biurowym jest zidentyfikowanie konkretnego produktywnego czasu. To jest różne dla każdego.

Identyfikacja najbardziej produktywnego czasu

Znając kiedy twój najbardziej produktywny czas jest, ty możesz dostawać więcej robić na twój do zrobienia liście, i będziesz mógł powiedzieć "mój harmonogram działa!". To nie jest coś, co wielu z nas może powiedzieć!

Najlepszym sposobem na zidentyfikowanie tego magicznego czasu jest prowadzenie dziennika produktywności. Dwa razy dziennie, zwykle po lunchu i przed opuszczeniem krzeseł biurowych na cały dzień, zapisz, czy czułeś się pełen energii i skupienia, czy też czułeś się ospały. Możesz to ocenić w skali od 1 do 5, gdzie 5 to pełnia energii, a 1 to całkowite przeciwieństwo.

Prowadź ten dziennik przez około tydzień do 10 dni, a następnie przejrzyj go. Powinieneś zacząć dostrzegać wyłaniający się wzór, który da Ci wiele wiarygodnych informacji pozwalających określić, kiedy jesteś najbardziej produktywny.

Po zidentyfikowaniu najbardziej produktywnego okna, można wykorzystać strategie zarządzania czasem, aby czas spędzony przy biurku projektanta był bardziej opłacalny.

Podczas twoich ospałych czasów, zaplanuj w pracach o niskiej energii, takich jak wypełnianie lub otwieranie poczty, sprawdzanie poczty elektronicznej i odpowiadanie na nią, itp. Podczas czasów wysokiej energii, skup się na skoncentrowanych pracach, takich jak statystyki, raporty, współpraca i inne zadania, które wymagają ostrości i jasności umysłu.

Jeśli chodzi o codzienne nawyki najbardziej produktywnych ludzi, identyfikacja ich najbardziej produktywnego czasu jest duża. Nie zmusisz swojego mózgu do cięższej pracy po prostu mówiąc mu, że nie ma wyboru. Musisz z nim współpracować i dać mu to, czego potrzebuje, aby zebrać nagrody. Każdego dnia mamy szczyty i dołki energetyczne, po prostu nie zauważasz tych specyfików, chyba że ich szukasz.

Kiedy już znasz te informacje, używając do lub przyjrzeć się innym konkretnym technikom, takim jak Metoda Pomodoro. Jest to sposób na wykorzystanie krótkich, ostrych wybuchów koncentracji, a następnie regularnych pięciominutowych przerw pomiędzy nimi. Wiele osób uważa to za niezwykle przydatne, więc może to być coś, co chcesz wypróbować dla siebie.

W końcu każdy z nas jest indywidualistą, a to oznacza poznanie siebie i swojego okna, a może nawet okien, produktywności, aby jak najlepiej wykorzystać czas spędzony w biurze.