Al. Pokoju 1A
801 555 556 kontakt@lzakrzewski.pl
Ciekawe porady oraz najnowsze trendy w tematyce mebli biurowych.

Szef Tobą manipuluje? Oto 5 sposobów, jak sobie z tym radzić.

szef tobą manipuluje

Jeśli w towarzystwie szefa nie czujemy się najlepiej to niestety stajemy w bardzo trudnej sytuacji, z której niekiedy trudno będzie się wydostać. W takim przypadku trzeba podjąć działania, dzięki którym będzie można jakoś o siebie zadbać i uda się wyrwać z rąk manipulującego szefa. Jeśli czujesz, że stoisz w sytuacji, w której szef Tobą manipuluje możesz skorzystać z następujących porad:

1. Poznaj swoje prawa i egzekwuj je

Przede wszystkim warto sobie przypomnieć jakie mamy prawa jako ludzie. To kwestia najważniejsza, ponieważ szef ma obowiązek traktować nas z szacunkiem i dawać nam prawo do równego traktowania. Dalej pojawia się kwestia tych praw, które są bezpośrednio związane z tym, że jesteśmy pracownikami i co za tym idzie pracodawca musi nas szanować.

2. Utrzymuj dystans

Jeśli szef nami manipuluje na pewno dobrym rozwiązaniem będzie podjęcie takich działań, dzięki którym uda się nam uzyskać odpowiedni dystans między nami a osobami, które mają zajmować się naszym kierownictwem. Nie zawsze będzie to możliwe, ale na pewno będzie warto podjąć działania, które nam to umożliwią. Pracujmy uczciwie ale trzymajmy dystans.

3. Wyznaczaj granice

Jeśli szef chce być nadmiernie władczym warto się podjąć działań, które mogą wyznaczyć pewne granice. Chodzi o to, by w czasie pracy czuć pewien komfort i tym samym nie dawać się pracodawcy, które będzie chciał nami rządzić. Nie musimy zgadzać się zawsze na to czego żąda pracodawca. Im większe ustępstwa będą z naszej strony, tym większe będą oczekiwania z jego strony

4. Zadawaj dociekliwe pytania

Gdy szef działa na Twoje emocje stara się podejmować takie działania, które będą w stanie odwrócić to przeciwko niemu. Warto mu zadać kilka trudnych pytań i jednocześnie w ten sam sposób pokazać, że zawsze możemy powiedzieć nie, że mamy swoje zdanie.

5. Nigdy nie obwiniaj siebie

Nie dopuszczaj do sytuacji, w której siebie będziesz obwiniać za złe zachowania innych. Jeśli ktoś będzie Tobą manipulował może dążyć do tego, byś czuł się winny, ale Ty musisz się starać takich sytuacji unikać.