Al. Pokoju 1A
801 555 556 kontakt@lzakrzewski.pl
Ciekawe porady oraz najnowsze trendy w tematyce mebli biurowych.

Jak urządzić odpowiednią recepcję biurową?

lady recepcyjne

Gdy musimy przygotować recepcję w biurze musimy pamiętać o tym, że będzie to miejsce, które w pewnym sensie stanie się wizytówką firmy. Każdy kto w biurze się pojawi będzie właśnie na samym początku widział recepcję i tutaj najważniejsze będzie pierwsze wrażenie. Recepcja powinna być profesjonalna i wywoływać dobre wrażenie.

Przygotowywana recepcja w pewnym sensie powinna nawiązywać do tego jaką prowadzi się działalność. Gdy jesteśmy marketingowcami możemy przygotować odważną recepcję z żywymi kolorami. Natomiast, gdy mamy kancelarię prawniczą możemy postawić na elegancję i klasykę. Zawsze bezpieczna będzie recepcja w naturalnych, delikatnych kolorach o stosowanej stylistyce. Wśród elementów, które można wykorzystać znajduje się drewno, szkło, metal czy kamień. To materiały, które mają charakter ponadczasowy i zawsze będą bardzo popularne. Jeśli nie prowadzimy wyjątkowej działalności wydaje się, że lepiej nie decydować się na krzykliwą recepcję i wyraziste kolory. Jeśli już chcemy mieć jakieś żywe elementy warto je łączyć z czymś co będzie stonowane. Dobrymi dodatkami będą szarość, biel czy beż. Można z tymi odcieniami tworzyć także nowoczesne wnętrza.

Estetyka to jedno, a drugą kwestią będzie również przygotowanie recepcji, która będzie odpowiednio funkcjonalna. Obecnie można przygotować również recepcję pod wymiar. Producenci mogą prześcigać się w tworzeniu różnorakich projektów, które mają łączyć w sobie praktyczność i nowoczesność recepcji. Najważniejszym elementem będzie długi funkcjonalny blat. Lada w recepcji musi być oczywiście przygotowana w taki sposób, by gwarantowała odpowiednie miejsce do pracy a jednocześnie ułatwiała przyjmowanie klientów. Poza ladą trzeba przygotować ładne szafy, w których będzie można schować wszystkie dokumenty, tak by nie było sytuacji, w których niepotrzebne są one porozrzucane na ladzie. W ramach przygotowanej recepcji będzie ważne przygotowanie funkcjonalnego oświetlania, które będzie w stanie zagwarantować, że praca w takim miejscu będzie wygodniejsza. Trzeba bowiem pamiętać, że w takim miejscu będziemy spędzać nawet kilka godzin w ciągu dnia.