Al. Pokoju 1A
801 555 556 kontakt@lzakrzewski.pl
Ciekawe porady oraz najnowsze trendy w tematyce mebli biurowych.

Praca w nietypowej przestrzeni roboczej

W całej Francji i na całym świecie mnożą się przestrzenie robocze. A to, we wszystkich swoich formach. Począwszy od prostych, generalistycznych miejsc pracy, a skończywszy na przestrzeniach specjalistycznych, coworking jest od kilku lat prawdziwym zjawiskiem społecznym.
W obliczu takiego sukcesu, konkurencja zaczyna się rozwijać, a niektóre miejsca pracy postanowiły postawić na to, co oryginalne, a nawet niezwykłe. Ponieważ jest coś dla wszystkich gustów, odkryjmy kilka niezwykłych przestrzeni coworkingowych na całym świecie.


Coboat: Pracuj na łodzi i jedź dookoła świata
Zwodowany w 2016 roku Coboat to po prostu łódź robocza! Koncepcja jest całkowitym przeciwieństwem słynnego metro-boulot-dodo. Ta 30-metrowa łódź z silnikiem napędzanym energią słoneczną i wiatrową może pomieścić do 20 współpracowników, głównie cyfrowych nomadów. Dzięki bardzo mocnemu połączeniu satelitarnemu, łódź ta pozwala na poruszanie się po świecie podczas pracy. Nawet jeśli ta nietypowa łódź jest bardzo popularna, to niestety nie jest ona dostępna dla wszystkich budżetów. Rzeczywiście, przy 1.180 euro tygodniowo, Coboat przekonał do tej pory nieco ponad 125 osób. Dziennikarze, programiści, blogerzy, a nawet pisarze w poszukiwaniu ludzkiego doświadczenia, które osadza się na 1 tydzień, 1 miesiąc, a nawet do 3 lat!

Uruchomiony w 2016 roku, Coboat jest po prostu łodzią roboczą! Koncepcja jest całkowitym przeciwieństwem słynnego metro-boulot-dodo. Ta 30-metrowa łódź z silnikiem napędzanym energią słoneczną i wiatrową może pomieścić do 20 współpracowników, głównie cyfrowych nomadów. Dzięki bardzo mocnemu połączeniu satelitarnemu, łódź ta pozwala na poruszanie się po świecie podczas pracy. Nawet jeśli ta nietypowa łódź jest bardzo popularna, to niestety nie jest ona dostępna dla wszystkich budżetów. Rzeczywiście, przy 1.180 euro tygodniowo, Coboat przekonał do tej pory nieco ponad 125 osób. Dziennikarze, programiści, blogerzy, a nawet pisarze w poszukiwaniu ludzkiego doświadczenia, które osadza się na 1 tydzień, 1 miesiąc, a nawet do 3 lat!

Wioska Underground: Praca w kontenerach w Lizbonie
Coworking kwitnie w stolicy Portugalii, mnożą się przestrzenie, aby zaoferować firmom nową formę pracy. W Lizbonie stare magazyny i warsztaty zyskują na znaczeniu naprzeciwko tradycyjnych biur. Taka jest idea Village Underground, miejsca, które wygląda bardziej jak opuszczony warsztat niż miejsce pracy. Bardzo modna i bardzo popularna wśród koczowniczych pracowników, koncepcja polega na gromadzeniu kontenerów i autobusów w celu zapewnienia miejsca pracy.

Nawet jeśli na pierwszy rzut oka układ ten wydaje się być zaniedbany, to jest zupełnie inny. Klimatyzacja w biurach, sieć WiFi, solidna kostka brukowa na ziemi, a nawet autobus zrehabilitowany do restauracji. W kontenerach znajdują się biura, sale konferencyjne, sale spotkań, a nawet miejsce do odpoczynku. Krótko mówiąc, jest to bardzo modne miejsce, które okazuje się być jeszcze lepiej urządzone niż tradycyjny biurowiec. Zaletą tego niezwykłego coworkingu jest to, że wieczorami i weekendami organizowane są koncerty i wystawy.

Hubud: Praca w środku pola ryżowego na Bali
Bali słynie z najpiękniejszych plaż i wspaniałych krajobrazów, ale jest również miejscem, gdzie pojawia się coraz więcej cyfrowych nomadów i startupów. Przyjemne i niedrogie życie, Bali stało się sztandarową destynacją dla koczowniczych pracowników. Przestrzeń robocza Hubuda była jednym z pionierów koczowniczych robotników.

W wielu miejscach, w tym w magazynie Forbes, Hubud jest uznawany za jedno z najbardziej egzotycznych miejsc pracy na świecie. Rozumiemy lepiej, gdy wiemy, że to miejsce pracy znajduje się w przestrzeni wykonanej w całości z bambusa, z której roztaczają się uderzające widoki na pola ryżowe Bali. Hubud to coś więcej niż przestrzeń do współpracy, to miejsce wymiany, gdzie spotykają się i pracują razem współpracownicy z całego świata. Jak mówią pracownicy w tym niezwykłym miejscu pracy, ich produktywność poszybowała w górę, pracując z zmotywowanymi i wspierającymi ich przedsiębiorcami. Tak więc to właśnie ducha pracy zespołowej szukają. Co więcej, regularnie odbywają się imprezy takie jak hackatony czy warsztaty, podczas których dana osoba dzieli się swoją wiedzą na dany temat.

domek kempingowy dedykowany koczowniczym pracownikom. Prawdziwe mobilne biuro, to innowacyjne i niezwykłe miejsce pracy doskonale wpisuje się w styl życia nomadów cyfrowych i ich potrzebę swobodnej pracy. Tak więc ci, którzy mają szczęście dostać się na pokład tego autokomatu, będą mogli eksplorować okolice Aix-en-Provence. Pomiędzy burzą mózgów w wąwozach Verdon a profesjonalnymi wezwaniami przed szczytem góry Saint-Victoire, Annexe pozwala na ucieczkę od tego wszystkiego podczas pracy. Dzień z Annexe jest płatny 60 euro, czas na przejście od odkrycia do odkrycia i na inną pracę.

La Mutinerie Village: Praca w sercu 42 hektarów nietkniętej przyrody
Rozbite na kilka przestrzeni, to coworking jest otoczony przez 42 hektary zapierającej dech w piersiach natury. Miejsca pracy, sale konferencyjne, ale także sypialnie, pomieszczenia produkcyjne i mieszkalne. La Mutinerie Village jest czymś więcej niż tylko miejscem pracy, jest to również przestrzeń życiowa, w której pracownicy mogą przebywać przez dzień, tydzień lub nawet cały miesiąc. Ta wspólna praca jest przeznaczona dla miłośników natury, ale także dla ciekawskich, którzy po prostu chcą zrobić sobie przerwę i odkryć nowy sposób życia, który jest bardziej przyjazny dla środowiska. Ponadto, Mutinerie Village oferuje szkolenia w zakresie zasad permakultury.

Współpracownicy Mutinerie Village mają więc możliwość pracy w idyllicznym otoczeniu. Nie ma oczywiście pięknych plaż na Bali, ale są tam kurczaki, kozy, ogniska i spacery nad wodą. A zwłaszcza współpracownicy przychodzą szukać szczególnej atmosfery w duchu dużego wspólnego mieszkania. Krótko mówiąc, zmiana scenerii jest gwarantowana tylko 1,5 godziny od Paryża za 40 euro dziennie.